Garaże blaszane w praktyce – dlaczego lepsze od murowanych?

styczeń 7, 2021
0 Comment

Jeszcze do niedawna garaże blaszane były postrzegane przez kierowców jako „gorsza” alternatywa dla garażu murowanego. Dzisiaj zdanie właścicieli pojazdów na temat garaży blaszanych jest zupełnie inne, a blaszaki cieszą się coraz większą popularnością wśród klientów prywatnych i biznesowych. Gdzie sprawdzą się najlepiej?

Garaż blaszany – konstrukcja

Standardowo garaże blaszane konstruuje się o wymiarach:

  • 3 m szerokości,
  • 5 m długości,
  • 2,13 m wysokości z przodu,
  • 1,90 m wysokości z tyłu.

Światło wjazdu wynosi 2 metry. Spad dachu zapewnia swobodne osuwanie się z dachu śniegu i ociekanie wody opadowej, dzięki czemu opady atmosferyczne nie obciążają konstrukcji nośnej i nie powodują jej odkształceń. Standardowa konstrukcja garażu blaszanego jest niezwykle prosta, co pozwala na jej dostosowanie wymiarowe do indywidualnych potrzeb przyszłego użytkownika. Pod tym względem istnieje możliwość przygotowania zarówno powiększonego garażu jednostanowiskowego, jak również blaszaka dwustanowiskowego z odrębnymi bramami garażowymi. Jako producent garaży blaszanych drewnopodobnych nasze blaszaki konstruujemy na bazie konstrukcji metalowej wykończonej farbą podkładową i obłożonej blachą ocynkowaną pierwszego gatunku w trapezie. Dzięki temu oferowane garaże zapewniają dużą stabilność oraz wysoki komfort użytkowania.

Zastosowanie garaży blaszanych

Garaże blaszane są powszechnie wykorzystywane do zabezpieczania samochodów przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych, aktami wandalizmu oraz ewentualnymi kradzieżami. Jednocześnie w garażach blaszanych znajdzie się również miejsce na przechowywanie narzędzi i akcesoriów samochodowych. Istnieje również możliwość adaptacji konstrukcji garażu do innych celów – od celów magazynowych, po wykorzystanie blaszaka jako szopy na narzędzia. Relatywnie lekka, a zarazem trwała i stabilna konstrukcja umożliwia montaż garażu w dowolnym miejscu na działce – oczywiście po uprzednim przygotowaniu gruntu pod budowę. Dodatkowo, garaż może być w późniejszym czasie rozebrany i złożony w innym miejscu, co znacząco ułatwia zmianę aranżacji i układu terenu działki, w szczególności w przypadku działek rekreacyjnych lub inwestycyjnych, na których lekkie garaże blaszane są wykorzystywane przede wszystkim jako dodatkowa przestrzeń do składowania narzędzi i/lub materiałów budowlanych.

Ze względu na wysokie walory użytkowe garaże blaszane bardzo dobrze wpisują się także w oczekiwania inwestorów poszukujących systemów pod wynajem. Wzniesienie garażu blaszanego jest pod tym względem znacznie mniej kosztochłonne i czasochłonne niż w przypadku garażu murowanego, co pozwala generować zwrot z inwestycji w relatywnie krótkim czasie. Garaże blaszane to także bardzo dobry wybór w przypadku wznoszenia garażu na terenie, którego plan zagospodarowania przestrzennego w długiej perspektywie czasu nie został jeszcze określony. Garaż blaszany jest bowiem funkcjonalny, a jednocześnie tańszy w budowie i łatwiejszy w demontażu niż konstrukcja murowana.